Стаття

Твоїм теплом і ласкою зігріті,

Ми поховали тут все найдорожче в світі,

Від всіх життєвих мук душа твоя спочине,

А пам’ять і любов до тебе ніколи не загине.

 

Як сумно втрачати дорогих та рідних людей. Такі події відносяться до найтрагічніших у нашому житті. Але, на жаль, світ влаштований так, що хтось помирає, а хтось народжується. Коли ми вже нічим не можемо допомогти тим, хто від нас пішов, то відчуваємо безсилля. Ми не знаємо, як їх віддячити за все, що вони для нас зробили. Все що нам залишається — це гідно провести їх в останню путь, прикрасити останній притулок рідної людини, його могилу.

Пам’ять про померлих людей вічно зберігається в серцях їх рідних та близьких, які намагаються увічнити частку цієї пам’яті в камені — пам’ятках і надгробках, що відтворюють мовчазну скорботу.

Надгробні пам’ятники мають багатовікову історію. Вони розвивалися паралельно з людською цивілізацією і можуть похвалитися своєю власною еволюцією. Ще за часів Київської Русі люди були суворо поділені на соціальні класи, тому надгробки могли собі дозволити лише князі та бояри. Та, на щастя, ось уже кілька століть кожна людина має право і можливість продовжити пам’ять про рідних. Адже спочатку слово пам’ятник означало «документальне свідчення чого-небудь». Згодом воно набуло сучасний зміст: надгробні і меморіальні кам’яні гранітні споруди. Його назва стала символом міцності і надійності, недарма в народі з’явилося вираження «твердий, як граніт».

Тогочасні надгробні пам’ятники ще й досі приховують подих минулого. Можливо, ми б навіть не знали про багатьох великих людей давнини, аби їхні сучасники не увіковічнили їх у камені.

Отже, вже тоді люди розуміли, що кам’яний надгробок є найбільш розумним способом надовго позначити місце поховання, а за наступні століття люди тільки переконалися у правильності такого вибору.

Сучасні пам’ятки значно відрізняються від тих, які встановлювали у стародавні часи. За довгі роки своєї історії пам’ятники неодноразово змінювали свій зовнішній вигляд, а ось матеріал, призначений для їх виготовлення, змінам не піддався — камінь, як був, є, так і буде залишатися основним матеріалом для увічнення пам’яті про близьких і рідних людей. А ось безперечним лідером в області ритуального виробництва був завжди граніт, так як вироби з нього довговічні і міцні.

Граніт являє собою магматичну гірську породу зернистої структури, яка і дала назву каменю: у перекладі з італійської, granum означає зерно. Різні види граніту утворилися на значній глибині внаслідок виверження магми, яка потрапила у порожнечу земної кори. Результатом її повільного охолодження під тиском товщі землі і стали породи, що мають яскраво виражену кристалічну структуру.

Володіючи такою непористою структурою, граніт чудово протистоїть погодним умовам і температурним перепадам, а термін служби пам’ятників із граніту практично не обмежений. Основні фізичні характеристики – це хороша щільність, низьке водопоглинання, морозостійкість, висока теплопровідність, опора стирання. Він вирізняється міцністю, неперевершеною довговічністю. При цьому граніт виглядає досить аристократично, благородно, красиво. Завдяки всім цим якостям він зміг завоювати популярність, а поява нових технологій з видобутку й обробки натурального каменю дозволило зробити його доступним за ціною.

Людина померла, тільки от пам’ять про неї продовжує жити в серцях тих, хто її любив. Безумовно, біль втрати неможливо передати словами. У наших силах тільки те, що свою любов і вдячність, які ми не встигли виявити покійному за його життя, можна довести іншими діями.

Виготовлення пам’ятників — це не просто ремесло, а справжнє мистецтво, що вимагає не тільки майстерності, вміння працювати з різними матеріалами, а й індивідуального підходу.

На ринку України, а саме в Черкаській області, існує дуже багато фірм, які займаються виготовленням пам’ятників. Ми з повагою ставимося до наших колег, та багато людей уже знають про надійність підприємства «Город памяти»  — пам’ятники InDan group, адже незабаром йому виповниться 20 років, що свідчить про впевнену довіру наших клієнтів.

Виготовлення пам’ятника — це довгий і трудомісткий процес. Колектив нашого підприємства — це професіонали своєї справи: досвідчені каменотеси, полірувальники, художники з багаторічним стажем роботи.

Перший етап — видобуток товарних блоків. Виготовлення всіх гранітних і мармурових пам’ятників починається з кар’єру. Першим етапом в обробці природного каменю є його видобуток у вигляді товарних блоків квадратної і прямокутної форми.

Другий етап — розпилювання блоків. У цеху з розпилювання каменю, блоки розпускають на заготовки і плити різної товщини, надають потрібну форму і профіль. Далі заготовки переміщують до полірувального цеху або на полірувальну лінію.

Третій етап — шліфування, полірування. Поверхню кам’яних плит, призначених для пам’ятників, шліфують і полірують на спеціальних верстатах, а також переносними шліфувальними апаратами вручну. Усе це проводиться при рясному поливі водою, щоб камінь не «запікся». Заготівка надходить до художника-каменеріза, після чого плита набуває красивої форми.

Наші дизайнери постійно працюють над пошуком нових форм, які часто бувають колективними, але більша частина робіт — власні авторські розробки. Основне наше завдання — вловити дух, настрій, атмосферу надгробної споруди, яка буде навіювати спогади про життєвий шлях, максимально відображати саму людину, її характер, особливості.

Останнім етапом є нанесення портрету, дати народження та смерті, а також за побажанням написів (епітафій). На сьогоднішній день портрети на пам’ятнику виконуються кількома способами:

технічним, за допомогою сучасної комп’ютерної техніки, яка чітко переносить зображення на камінь; і ручним, коли художник вручну вибиває портрет (зазвичай виглядає чорно-білим, також він може бути кольоровим).

Наша компанія вибрала другий спосіб. Художник здатний набагато якісніше підібрати відтінок і оживити портрет у камені, ніж техніка.

У нашому штаті працюють тільки талановиті художники, які здатні виконати роботу будь-якої складності. Вони ставляться до замовника з розумінням та співчуттям. У разі, коли портрет не сподобався, ми поліруємо пам’ятник та переробляємо портрет безкоштовно.

Також, як невід’ємна частину сервісу, здійснюється благоустрій ділянки: утилізація старого пам’ятника,  встановлення нового (зазвичай не раніше першої річниці, потрібно, щоб осіла земля), укладання плитки з граніту та бетону, озеленення ділянки. У продажу є ковані хрести, металеві та гранітні огорожі, столики, лавки, різні елементи декору.

Система знижок дає можливість підібрати пам’ятник, який найбільш підходить Вам за ціною. У нашій компетенції виготовлення як простих пам’ятників, так і складних ритуальних споруд: комплексів, обелісків, постаментів, погруддя, а також меморіальних дощок.

Маємо у наявності величезну кількість готових виробів, що набагато полегшує вибір наших покупців. Побачити товар вживу завжди вигідніше, ніж в каталозі.

Ми даємо безстрокову гарантію на вироби з граніту, а на установку комплексів – 25 років, тому що працюємо за власними сучасно-розробленими технологіями. Кожному замовнику видаємо повний пакет документів: копія накладної, гарантія з печатко та підписами відповідальних осіб, повний фото звіт установки. Таким чином, це суттєво відрізняє нас від інших фірм, що надають ритуальні послуги. Філософія підприємства In-Dan проповідує принцип: 100% вдячних клієнтів.

Зверніть увагу, що пам’ятник, який обкладений гранітною плиткою має ряд важливих переваг: не заростає бур’яном, постамент буде мати завжди чистий вигляд, адже при установці він піднімається на висоту 15-20 см, що запобігає застою води.

За християнськими традиціями на могильний пагорб ставиться хрест, а на могильній плиті повинно бути обов’язкове його зображення, за винятком, коли людина покінчила життя самогубством  (це є найтяжчим смертним гріхом).

Любов до покійного спонукає родичів утримувати в чистоті і порядку його могилу — місце майбутнього Воскресіння. Треба особливо слідкувати, щоб хрест чи пам’ятник на могилі не покосився, був завжди чистий і доглянутий. Прийшовши на кладовище, треба запалити свічку, помолитися. Потім прибрати могилу чи просто помовчати, згадати покійного. Не потрібно їсти чи пити спиртні напої, залишати тютюнові вироби — це ображає пам’ять померлого. Не треба залишати на могилі їжу, краще віддати її жебракові.

Замовляти пам’ятник не слід напередодні Поминальних днів. Бажано це зробити завчасно: влітку, восени, а особливо взимку (ми робимо великі знижки, акції). Це дасть можливість якісно і своєчасно виготовити та встановити його.

Тільки від нас залежить, як буде виглядати  надгробок: міцний як наша пам’ять, вічний як наша подяка.

При виборі надгробного пам’ятника в першу чергу необхідно звертати увагу не на вартість, а на авторитет фірми, яка буде займатися виготовленням пам’ятника. Як правило, це показує, чи зможуть майстри цієї організації з душею поставитися до свого творіння.

Запрошуємо відвідати нашу виставку, побачити широкий асортимент (граніт — габро, базальт, капуста, покоста; декоративний бетон; мармурова крихта) та переконатися про вищесказані переваги  підприємства «Город памяти»  — пам’ятники InDan group.

 

Пам’ятник – це своєрідний підсумок життя. Людина, що відійшла у вічність, не може вибрати собі надгробок. Це почесний борг живих. Тож виконайте його з честю!

 

Автор: Кожушко Валерія Олександрівна